Vlado Lobotka – Příběh, který ničí náš svět

Srdečně zveme na přednášku historika, filosofa a psychologa Vlada Lobotky.

23.2. od 19 hodin

Pohled pracoviště, Letohradská 16, 170 00 Praha

Každá výzva, s níž jsme dnes ve světě konfrontování, je výsledkem působení příběhu, který si vyprávíme a s nímž se ztotožňujeme. Když dokážeme změnit tento příběh, můžeme změnit všechno.

Co přesně to ale znamená?

Nikdo nemůže jen tak vykácet dešťový prales nebo zotročit či vyhladit celý národ bez příběhu, kterému uvěří dostatečné množství lidí, a který něco podobného opodstatňuje. Příběhy představují velké metanarační rámce, v kontextu kterých naše konání – ať je jakékoliv – získává v našich očích smysl.

Pokud se chceme dostat ke kořenům globálních výzev, před kterými dnes stojíme, musíme si začít klást hluboké otázky: Jaký příběh to vlastně žijeme? Kým skutečně jsme? Jakou budoucnost chceme společně tvořit? Jaký příběh by nám mohl pomoct se do této budoucnosti dostat?

O tom všem si budeme povídat s Vladem Lobotkou, který vystudoval historii na Univerzitě Komenského v Bratislavě a filosofii na California Institute of Integral Studies v San Franciscu. Vlado se zajímá o integrální filosofii, transpersonální a hlubinnou psychologii, paradigmatické posuny a teorie dějin zaměřené na dynamiku vzniku a zániku komplexních civilizací. Je zakladatelem Institutu Gaia, členem mezinárodní iniciativy nextRenaissance a zakládajícím členem iniciativy Za živé univerzity. Napsal knihu Cesta k zjednocenému kosmu, ve volném čase se věnuje překládání knih (Vášeň západní mysli, Kvantové otázky) a permakultuře. V současnosti si na Univerzitě Komenského dělá doktorát, a paralelně na Karlově univerzitě vyučuje kurzy věnované kulturním dějinám a evoluci vědomí.

Cena: dobrovolný příspěvek (doporučený 100 Kč)

Bookmark the permalink.

Komentáře jsou zakázány.