zaHRAda aneb ČLOVĚČINA NENÍ DŘINA

Kdy:
17.7.2018 @ 11:00 – 21.7.2018 @ 15:00
2018-07-17T11:00:00+02:00
2018-07-21T15:00:00+02:00
Kde:
Penzion Čáslava
Nové Město na Moravě
Náklady:
12500

Zážitkově metodický kurz, který vás vytrhne z běžného života a vrátí zpátky rozesmáté a odhodlané rozvíjet v dětech vnitřní kvality osobnosti – lidské ctnosti.

Nabízíme sedm let zkušeností s realizací zážitkových programů pro malé děti zaměřených na rozvoj ctností. Kurz je akreditovaný v systému DVPP pod č. j. MSMT-6511/2017-2-436 v rozsahu 60 hodin.

Zveme vás na originální letní školu pro průvodce dětí ve věku 4–10 let. Chceme vám předat naše zkušenosti s výchovou ke ctnostem. Budeme se spolu procházet zahradou, ve které rostou rostliny jako odvaha, vytrvalost, silná vůle, důvěra, sebeláska, starostlivost, pracovitost a další.

Za sedm let jsme vyzkoušeli různé programové podoby – letní kurzy, tábory, víkendovky, navazující programy ve školce a rodinné zážitkové akce. Máme nasbíráno a rádi předáme dál.

Naše cesta začala osobní potřebou hledat odpovědi na otázky: K čemu chci své dítě vychovat? Co je vlastně důležité pro život? S jakými kvalitami osobnosti zvládne mé dítě jakoukoli situaci v životě?

O čem kurz bude

Čeká Vás pět plus dva intenzivních dní našlapaných zajímavým programem od rána do noci. Ukážeme vám, jak na rozvoj ctností. Všechno si vyzkoušíte sami na sobě. Naučíte se nové hry a ochutnáte originální programy. Vezmete do ruky štětec, lano, kámen, dračí vejce a mnoho dalšího. Nejspíš potkáte indiána a smrtku. Kurz je sebezkušenostní a zážitků bude opravdu hodně 🙂

Co konkrétního vám kurz dá

  • nový způsob pedagogického uvažování orientovaného na ctnosti, který není invazivní a obohatí jakýkoli pedagogický přístup
  • obrovskou inspiraci ve formě her, aktivit a pomůcek

Všechno můžete hned po kurzu vyzkoušet při práci se svými dětmi.

Několik dalších přínosů kurzu

Inspirace od kolegů a dalších lidí, nové informace a dovednosti o ctnostech, zážitky, vzájemné sdílení zkušeností a motivace, sebepoznání, radost, nadšení a možnost dobít baterky, nápady na aktivity, způsob uvažování směrem k výchově ke ctnostem… a také odpočinek a pár dní v příjemné atmosféře.

Jaká je náročnost

Kurz není nijak fyzicky náročný. Jde nám o předání zkušeností a rozvojových prožitků a ne o to vás zničit. Chceme Vás vrátit zdravé a bohatší o nové dovednosti, poznatky a motivaci k vlastní tvorbě. A možná i nová přátelství, ale to už je na Vás.

 více o kurzu zde: https://www.psl.cz/zahrada/
Bookmark the permalink.

Komentáře jsou zakázány.