Únorová zima se Svobodou učení 2019

Kdy:
22.2.2019 @ 15:00 – 3.3.2019 @ 09:00
2019-02-22T15:00:00+00:00
2019-03-03T09:00:00+00:00
Kde:
SvobodUm Jindřichovice
Kontakt:
MAILTO:noreply@facebookmail.com

Fandíte Svobodě učení? Vyražte s námi na pobyt do Svobodomu a poznejte nové lidi, pro které svoboda dětí i dospělých (nejen) v oblasti vzdělávání není jen prázdným pojmem. Přihlášku najdete zde https://goo.gl/qScJHj.

PRO KOHO JE POBYT VHODNÝ?
– Pro rodiny s malými i velkými dětmi.
– Pro jednotlivce, páry i soběstačné děti bez rodičů.
– Pro přiznivce dobrovolnosti ve vzdělávání a respektu k dětem.
– Pro zvědavé, hledající a otevřeně diskutující.

JAKÝ JE PROGRAM?
Cílem pobytu je vytvořit bezpečné prostředí pro děti i dospělé, prožít pohodový čas a poznat lidi, které spojuje myšlenka dobrovolnosti ve vzdělávání.

Na pobytu nebudeme rozhodovat o vašem čase, ani jej plánovat. Dít se může cokoli, pokud je to všestranně dobrovolné a nikoho to neobtěžuje. Nápad na jakoukoli aktivitu může vzejít od kohokoli. I vy můžete něco zajímavého nabídnout v přihlášce nebo kdykoli během pobytu. Jedinou podmínkou je respekt k ostatním.

Na programu většinou bývají věci jako:
– Představení Svobody učení a Svobodomu.
– Besedy o unschoolingu, svobodném učení, právech dětí ve vzdělávání a osobní svobodě vůbec
– Výtvarné worshopy, např. vypalování do dřeva, výroba šperků,…
– Bojovky.
– Přednášky a diskuze o dalších zajímavých společenských tématech, např. kryptoměnách.
– Výlety do českého i polského okolí, např. návštěva jidřichovického skanzenu se zkouškou tradičních řemesel, výlet na Smrk či v zimě lyžování a bobování.
A mnoho dalších aktivit, které účastníci nabídnou ostatním nebo vzniknout v průběhu pobytu.

JAK TO NA POBYTECH VYPADÁ?
Třeba takhle: https://youtu.be/hSpykfBFuUA

KDE NAJDU CENU A JAK SE MÁM PŘIHLÁSIT?
Pro zobrazení přihlášky, informací o cenách různých variant ubytování a dalších detailů klikněte na https://goo.gl/qScJHj.

KONTAKT
Máte k pobytu nějaký dotaz nebo návrh? Napište na zdenka.stankova@svobodauceni.cz.

***

ÚČASTNÍCI O POBYTECH

„Super byla energie všech těch lidí. Největším přínosem pro mě bylo zastavení se a přemýšlení nad úplně jinými věcmi. Skvělé byly některé workshopy, kterých jsem se zúčastnil.“ – Vašek K.

„Největším přínosem pro mě byla možnost popovídat si s lidmi a slyšet o jejich zkušenostech ohledně výchovy dětí a jejich dalšího vzdělávání.“ – Jitka H.

„Absence okřikování, povelů a adultismu. Podpora, pomoc a sounáležitost. Prvně jsem viděla velkou skupinu lidí, kteří se nehodnotí, nesoutěží a sdílí, učí se jeden od druhého. Všechny jsme se toho za ten týden hrozně moc naučily.“ – Iva K.

„Poznání nových lidí, přátel, podpora komunity v mém postoji ke vzdělávání dcery a dětí a lidí všeobecně. Pobyt v krásném prostředí mezi krásnými lidmi. Spousta podnětů k obohacení osobního i rodinného života. Díky, že jsem mohla být s vámi.“ – Eva Tománková

***

CO JE SVOBODUM?

DOBROVOLNÁ VZDĚLÁVACÍ LABORATOŘ

SvobodUm vznikl v obci Jindřichovice pod Smrkem jako první vzdělávací a volnočasová laboratoř pro jednorázové i dlouhodobější akce příznivců sebeřízeného vzdělávání, resp. unschoolingu. Ten je založen na přesvědčení, že nejefektivněji dítě vstřebává informace ve chvíli, kdy je na to samo připraveno a o danou věc projeví zájem. Iniciativa SvobodaUčení.cz dlouhodobě usiluje o zavedení sebeřízeného vzdělávání jako legální alternativy k současnému systému povinné školní docházky.

Zázemí bude rovněž k dispozici pro přednášky, kurzy, pobyty, školy v přírodě, rodinné dovolené a setkávání všech příznivců vzdělávání, dobrovolnosti a respektu k ostatním lidem bez ohledu na věk, vzdělání, orientaci, či vyznání. Do budoucna budeme usilovat o vytvoření plnohodnotného a soběstačného prostředí, které má potenciál komplexně naplňovat vzdělávací potřeby dětí i dospělých a nikoli být jen doplňkem školského systému. Hlavní odlišností je atmosféra a podtext, ve kterém se vše odehrává.

VZDĚLÁVÁNÍ, SPORTY I BLBNUTÍ

Činnosti ve Svobodomě jsou dobrovolné a osvobozené od nevyžádaného hodnocení. Obsah, čas i způsob učení je určován samotnými dětmi, kterým jsou vždy na blízku respektující dospělí. Návštěvníci Svobodomu se mohou věnovat libovolným aktivitám, ať už individuálně, či v kolektivu. Může to být vzájemné vzdělávání, diskuze, lekce jógy, procházky, práce, hry, bojovky, povídání, vaření, blbnutí, sporty, zpěvy, tance, ohně, i nicnedělání. Principem je svobodná volba každého jedince a absence učebního tlaku, ať už bude mít chuť se věnovat čemukoli.

CESTOU SVOBODOMU

Dva roky a více než dvacet lokalit nás stálo najít vhodné místo a zázemí. S ohledem na potenciál budoucího rozvoje, technický stav i uspořádání nemovitosti, nakonec SvobodUm vyrostl nedaleko polských hranic, 130 kilometrů od Prahy na okraji obce Jindřichovice pod Smrkem. Ke stavbě o celkové kapacitě až padesát osob je připojeno také 2,1 hektaru zatravněných ploch, které skýtají široké možnosti využití.

Činnost Svobodomu je financována z darů soukromých dárců, příspěvků dlouhodobých podporovatelů, plateb za pobyty a dalších poskytnutých služeb. SvobodUm je finančně nezávislý na státních dotacích a grantech.

Přihláška k pobytu: https://goo.gl/qScJHj

https://www.facebook.com/events/2173650036230643/

Bookmark the permalink.

Komentáře jsou zakázány.