TrueStory: Mentální anorexie

Kdy:
14.2.2019 @ 18:00 – 20:00
2019-02-14T18:00:00+00:00
2019-02-14T20:00:00+00:00
Kde:
Skautský institut
Kontakt:
MAILTO:noreply@facebookmail.com

Druhá beseda z cyklu #TrueStory bude věnována jedné z poruch příjmu potravy, mentální anorexii.

Svůj příběh vám představí Lucie, která má s mentální anorexií zkušenost. Dozvíte se, jak to začalo, jak vypadá její léčba i co jí nejvíc pomáhá. Lucie se s anorexií poprvé setkala, když jí bylo 16 let, nyní studuje práva na Univerzitě Karlově a je lektorkou workshopů Nevypusť duši pro středoškoláky.

Z odborného pohledu a pohledu léčby vám mentální anorexii i další poruchy příjmu potravy představí sociální pracovnice Marie Novotná a nutriční terapeutka Tereza Stehnová. Marie pracuje v Centru Anabell s klienty s poruchou příjmu potravy a jejich blízkými, v minulých letech vedla multidisciplinární tým a pracovala na Lince Anabell i v internetové poradně. Tereza vystudovala obor nutriční terapie na 1. lékařské fakultě UK a v Centru Anabell se zabývá nutričním poradenstvím pro osoby s poruchami příjmu potravy. Praxe ji ale utvrdila v tom, že soustředit se pouze na jídlo nestačí. Z tohoto důvodu se rozhodla pro studium psychologie a psychoterapeutický výcvik.

Jak může lidem s poruchou příjmu potravy pomoci sociální pracovník? Co je úlohou nutriční terapeutky? A když onemocní dítě, jak se dá pracovat s celou rodinou? Kdo to je a v čem může pomoci peer konzultant? Trpí poruchami příjmu potravy jen ženy a dívky?

Bude velký prostor pro otázky a na památku si můžete odnést třeba našich 7 zásad zdravé psychohygieny nebo Manuál pro blízké, který radí, jak jednat s člověkem, který má psychické obtíže.

Vstup zdarma, registrace nutná >> http://bit.ly/Registrace_14-02-19


Besedu pro vás připravil tým neziskové organizace Nevypusť duši, který tvoří mladí psychologové, lékaři, neurovědci, sociální pracovníci a studenti těchto oborů. Zároveň jsou jeho součástí i psychiatričtí pacienti a lidé se zkušeností s duševním onemocněním v mladém věku. Nevypusť duši šíří fakta, boří mýty a ukazuje, jak pečovat o duševní zdraví. Zdůrazňuje důležitost prevence – radí lidem, jak nevypustit duši, sdílí osobní příběhy a podporuje včasné vyhledání odborné pomoci při duševních obtížích.

Na této besedě spolupracujeme s Centrum Anabell, které již od roku 2002 nabízí odbornou pomoc a podporu lidem s poruchami příjmu potravy a jejich blízkým. V jejich týmech v Praze, Brně a Ostravě najdete psychology, sociální pracovníky, nutriční terapeuty a peer konzultanty.

https://www.facebook.com/events/2303884163193003/

Bookmark the permalink.

Komentáře jsou zakázány.