Škola Můj Projekt: Večerní programy Letní školy inovace 2018

Kdy:
5.7.2018 @ 18:00 – 7.7.2018 @ 20:00
2018-07-05T18:00:00+02:00
2018-07-07T20:00:00+02:00
Kde:
Škola Můj Projekt
Chomutovická 1443/4
149 00 Praha

Vzdělávací koncept Škola Můj Projekt pořádá od 5. do 8. července v Praze Letní školu inovace 2018. Akce je určena pro všechny zájemce o práci s tímto konceptem i o inovativní vzdělávání obecně. Součástí akce budou i tři večerní programy, které jsme se rozhodli ZDARMA otevřít široké veřejnosti. Pokud byste tedy měli zájem věnovat sváteční červencové podvečery zajímavým setkáním a vlastnímu rozvoji a vzdělávání, můžete se zúčastnit kteréhokoli z nich.

Vše o letní škole na skolamujprojekt.cz/letniskola

————————————–

Diskuze s J. Šiklovou a K. Hvížďalou: Škola a hodnoty současné české společnosti
čtvrtek 5. července 2018 od 18 do 20 hodin

Prvním programem bude společné povídání s novinářem Karlem Hvížďalou a socioložkou Jiřinou Šiklovou o významných hodnotách současné české společnosti a o tom, jak s nimi pracovat ve škole.

Jaké hodnoty jsou v současné době v české společnosti důležité? Jak s nimi pracovat ve školním prostředí? Vyjdeme z dat průzkumů veřejného mínění i z obecné zkušenosti našich hostů, kteří dlouhodobě sledují českou společnost. Budeme se ptát na jejich pohled na současnou českou společnost a hodnoty, které jsou v ní akcentované a důležité. Poté budeme společně hledat odpovědi na to, jak při výchově dětí a všem, co se ve škole děje, posilovat ty, které budeme společně pokládat za pozitivní a jak naopak oslabovat ty negativní.

—————————————

Další večerní programy Letní školy inovace 2018, kterých se můžete zúčastnit, jsou:

Gender ve vzdělávání (s Annou Babanovou)
pátek 6. července 2018 od 18 do 20 hodin

Seznámení s principy genderově citlivé pedagogiky, která klade důraz na nepředpojatý přístup ke všem dětem ve třídě. Ukázky z Deníku citlivky, zaměřené na genderové stereotypy a předsudky v učebnicích i běžné školní komunikaci.

Anna Babanová vystudovala učitelství pro 1.stupeň ZŠ na PedF UK v Praze. Učila šest let na prvním stupni malé základní školy blízko Prahy. Dlouhodobě se zajímá o problematiku individualizace ve výuce a genderově citlivé pedagogiky. Spolupracovala s řadou
vzdělávacích institucí, např. PedF UK, Cermat, Otevřená společnost, Národní galerie, NIDV, Step by Step ČR. V současné době se věnuje lektorování a mentoringu. Je členkou Genderové expertní komory ČR a České asociace mentoringu ve vzdělávání.

—————————————

Paměť a její využití (s Petrem Vladykou)
sobota 7. července 2018 od 18 do 20 hodin

Jak funguje naše paměť a jak ji co nejlépe využívat? Na programu získáte praktické postupy pro vlastní specifický přístup, učení a pamatování čehokoliv. Ideální pro ty, kteří potřebují zpracovávat velké množství informací a nevyhovuje jim tradiční biflování.

Petr Vladyka vede jako externista semináře na FF UK na téma „Moderní, zážitkové a alternativní přístupy ve výuce“, akreditované programy pro učitele i různé zážitkové akce zaměřené na práci s pravou mozkovou hemisférou, progresívní učení, komunikaci, rozvoj
kreativního myšlení a psychoterapii.

—————————————-

Všechny programy se budou konat v prostorách Školy Můj Projekt – Jižní Město (Chomutovická 1443/4, Praha 11-Chodov, smp-jm.cz)

Pokud se budete chtít některého z nich zúčastnit, potvrďte prosím Vaši účast na emailovou adresu skolamujprojekt@skolamujprojekt.cz, ať s Vámi můžeme počítat.

Škola Můj Projekt je unikátní vzdělávací koncept, který je dnes v praxi uplatňován na dvou školách v ČR. Staví na respektu k jedinečnosti každého dítěte, pracuje s hodnotami se zájmem o okolí každého z nás a snahou jej zlepšovat. Do všeho, co se děje ve škole i kolem ní, přirozeně zapojujeme děti, rodiče i pedagogy. Těm, kdo s konceptem pracují, nabízíme ucelenou podporu v podobě supervize, mentoringu, koučinku a dalších konzultací.

Více na www.skolamujprojekt.cz

Bookmark the permalink.

Komentáře jsou zakázány.