Jak učit jinak na druhém stupni?

Kdy:
20.2.2019 @ 16:30 – 18:30
2019-02-20T16:30:00+00:00
2019-02-20T18:30:00+00:00
Kde:
Nivy III 4326
760 01 Zlín
Česká Republika
Kontakt:
MAILTO:noreply@facebookmail.com

V minulých letech vzniklo mnoho škol, jejichž žáci postupně dorůstají do věku, kdy je čeká druhý stupeň.

Přijďte se dozvědět mnoho užitečných informací od PAVLA KRAEMERA, který má mnohaleté zkušenosti s výukou na druhém stupni waldorfských a jiných alternativních škol v ČR i v zahraničí. Přijďte načerpat inspiraci a sdílet s námi své zkušenosti, očekávání, pohledy.

VHODNÉ PRO UČITELE, PRŮVODCE, VYCHOVATELE, RODIČE, STUDENTY.

Jak uspořádat výuku, aby dávala smysl. Jak vykládat, aby se řečené propojovalo s reálným světem a životem? Jak učit, aby látka děti bavila a zapamatvaly si ji. Jak zohledňovat věk žáků? Jak pracovat s jejich postupující únavou? Jak organizovat čas během jednotlivých hodin?

Co si počít s matematikou, češtinou. Co se zkouškami a přijímačkami? Kam druhý stupeň vlastně směřuje? Co je důležité a co méně? A co znamená důležité? Co učíme kvůli vnějšímu tlaku a co učíme protože to chceme. ,,Učili bychom vůbec gramatiku, kdyby nás nikdo nenutil?“

Jak realizovat rozvrh na druhém stupni? Jaké jsou nejčastější překážky tvorby rozvrhu? Které obsahy je nezbytné zařadit hned po ránu a co je lepší nechat po obědě. Co nejlépe vyhovuje dětem, ale také co je důležité pro zdraví učitelů a rodičů?

S Pavlem si zahrajeme i intuitivní hry. Prostřednictvím her je možné si zažít stav svobody, chaosu a absurdity, který je blízky mladým lidem v pubertě.

Datum: středa 20.2.2019 od 17:30 hod. do 19:30 hod.
Místo konání: Ateliér & dílna Kvítek, Nivy III 4326, Zlín
V případě 20ti a více závazně přihlášených lidí se akce přesune do prostor Dobré Montessori zš a mš. Budeme vás o tom včas informovat.

Lektor: Mgr. Pavel Kraemer, Ph.D.

Cena přednášky: 350 Kč/os. (platba na účet předem), když příjdou oba rodiče, platí stejnou cenu při platbě na účet předem 350 Kč/oba rodiče, 450 Kč/os. na místě, když příjdou oba rodiče, platí stejnou cenu na místě, 450 Kč/oba rodiče, studenti 250 Kč/os. (platba na účet předem)

Přihlášky, registrace, organizace: Ing. Silvie Lišková, email: silvie.golova@gmail.com, tel. 777174668
Po příhlášení vám bude zaslán potvrzovací email s pokyny k platbě. V případě dotazů mě neváhejte kontaktovat.

Délka přednášky: 2 hodiny

Děkujeme za sdílení události.

O lektorovi:

Mgr. Pavel Kraemer, Ph.D., vystudoval teoretickou matematiku na MFF UK, učil matematiku, fyziku, zeměpis a cizí jazyky na waldorfských školách u nás, v Německu, Švýcarsku a na Ukrajině. V zahraničí navštívil celou řadu svobodných škol – Solvikskolan, Ščetininovu školu, školy Krishnamurtiho a Sri Aurobinda a desítky waldorfských škol. Organizuje vzdělávání učitelů ve waldorfské a intuitivní pedagogice, besedy o nových proudech ve vzdělávání Škola Života a festivaly inovativních škol InoEduFest. Mentoruje učitele v inovativních školách a školám poskytuje supervizi. Založil Institut pro podporu inovativního vzdělávání, který propojuje různé alternativní proudy ve vzdělávání a poskytuje jim podporu.

https://www.facebook.com/events/2241914015852894/

Bookmark the permalink.

Komentáře jsou zakázány.