Duše K – O svobodném vzdělávání

Kdy:
24.11.2018 @ 19:30 – 22:30
2018-11-24T19:30:00+01:00
2018-11-24T22:30:00+01:00
Kde:
Divadlo Kampa

Hosté budou děti, jejich rodiče a učitelé, kteří mají se svobodným vzděláváním zkušenost.

VYPRODÁNO, ale ONLINE ŽIVĚ můžeš 24.11.2018 v 19:30 sledovat na www.youtube.com/watch?v=OdDPGRKvefw.

Současný systém školství nefunguje. Změna ve vzdělávání je a bude založená na respektování přirozeného biologickém principu, že dítě je již od narození připravené na to, jak se samo nejlépe vzdělávat a rozvíjet. Vzdělávání není pouze “příprava na budoucí povolání”, ale zejména duchovní rozvoj jednotlivce.

Svoboda je základním atributem unschoolingu. V prostředí, kde neexistují formální nadřízení a podřízení, v prostředí svobodném, kde se jednotliví aktéři bez ohledu na věk vzájemně respektují, pomáhají si a spolupracují, se daří kreativitě, zdraví i vzdělanosti a naopak zde nedochází k patologickým jevům současné společnosti, jakým je např. školní šikana. Konkrétní příklady Summerhillu či škol typu Sudbury Valley to naprosto jasně dokazují. Naproti tomu současný státní vzdělávací systém není založen na rozdílnosti či odlišnostech, ale na konformitě a uniformitě. Vše je zde standardizováno, místo učení se raději testuje a dávkuje, ať si hlavně užijí statistici. Naopak učení ve své nejlepší unschoolingové podobě není procesem mechanickým, ale organickým plným radosti a svobodné cesty za vlastním štěstím.

Chcete se přesvědčit, že děti dokáží téměř cokoli, pokud se učí věci, které jim dávají smysl a mají pro to vytvořené podmínky? Potom si přijďte poslechnout a diskutovat jak takové vzdělávání funguje z pohledu dětí, rodičů a školy, s těmi, kteří se takovému způsobu vzdělávání v rámci svých možností věnují.

Pokud se chceš podívat již teď na podobná videa, nalezneš je na http://zivutek.cz/besedy/316-duse-k-svobodne-vzdelavani.

Bookmark the permalink.

Komentáře jsou zakázány.