Bereme hraní vážně – seminář s Mirkou Misákovou

Kdy:
23.2.2019 @ 11:00 – 17:00
2019-02-23T11:00:00+00:00
2019-02-23T17:00:00+00:00
Kde:
Základní škola Donum Felix
Kontakt:
MAILTO:noreply@facebookmail.com

Co když batole kouše, zdrhá, odmítá nočník, bojí se doktorky? A co když předškolák lže, mluví sprostě, štípe miminko?
Děvět typů her. Prevence. Evoluční rodičovství. Skutečně společný čas. Smích a pláč. Spolupráce a hranice. Ty.

Seminář je o dětech, ale lépe přijít bez dětí (především těch lezoucích a chodících). Účastníci semináře dostanou přístup také k videu ze semináře, takže i kdybyste museli odejít dřív, o mnoho nepřijdete 🙂

Cena: 600 Kč

DŮLEŽITÉ: Prosíme o registraci na seminář buď zprávou přes FB nebo emailem na adresu jakub.vaclavovic@donumfelix.cz nejpozději do pondělí 18. 2. Kapacita je 20 míst, minimální počet účastníků pro konání workshopu je 10.

Nabízíme možnost zdravého veganského oběda, který bude servírován o pauze – Masala z červené čočky s rýží za 60 Kč. Máte-li zájem, napište do registrační zprávy/emailu.

Osnova semináře:
– Osm typů her. Mocenské, pokračovací, regresní, symbolické, dotýkací, nesmyslové, kooperativní, shledávací. Které a proč mi nepůjdou hrát? Co mě bolí z dětství?

– Nejsi strašná matka: tlupa tehdy, nukleární rodina dnes. Zamyšlení.

– Skutečně společný čas: nejsilnější devátá hra, magický nástroj. Jak ho používat?

– Vynalézáme hry za běhu: jak funguje spolupráce a hranice.

– Rodičovský hněv.

Co na semináři zkusíme udělat:

– Inspirovat se od různých škol respektujícího rodičovství (Solter, Aldort, Karp, Wild, Liedloff). “Děti jednají dobře, když se cítí dobře.” Projít různé hry, odnést si domů konkrétní příklady a návody.

– Pochopit naši dobu. Co se to dnes děje, že rodiny potřebují zvláštní hry? (David Abram, evoluční rodičovství)

– Probrat hlouběji, co komu brání být obecně víc hraví. Já hodně čtu a myslím, ale ke skutečné změně v mém životě nedochází jen poslechem informace. Lepší je rovnou zkoumat, jaké asi u nás vyvstanou s hraním překážky a jak je překonat. Navrhnout akční plán pro pravidelný skutečně společný, hravý čas. Zkusit posunout vnitřní přesvědčení, která nás zastavují a točí v začarovaném kruhu.

– Pobýt spolu a jít domů s novým načerpáním. Doufejme 🙂

Seminářem provází Mirka Misáková. Mirka o sobě na svém webu píše: „jsem máma tříleťáka, pracuju v IT a nepřestává mě fascinovat dětský vývoj. Je to něco úžasného! Mám touhu využít technologie k tomu, abychom mohli s dalšími rodinami sdílet, na co kdo v bytí s dětmi přišel“.

https://www.facebook.com/events/372576050238684/

Bookmark the permalink.

Komentáře jsou zakázány.