Discovering Inner Landscapes – cestou poznání těla a hlasu

Kdy:
8.12.2017 @ 19:00 – 10.12.2017 @ 18:00
2017-12-08T19:00:00+01:00
2017-12-10T18:00:00+01:00
Kde:
Otevřený prostor
Trpoměchy u Slaného 29

Cílem workshopu je nahlédnout proces vytváření představení tanečního a pohybového divadla. Východiskem bude práce s tělem i hlasem a prozkoumávání jejich výrazových možností. Budeme zkoumat výrazovost pohybu a fyzické akce, použití zvuku, hlasového projevu a zpěvu, a možnosti, jak tyto výrazové prostředky použít v kontextu divadelního představení.

Workshop bude zaměřen také na prohloubení našeho vnímání, pozornosti a soustředění na tělesné i duševní úrovni.  Prostřednictvím hlasových a tělesných cvičení budeme pracovat na rozšíření možností našeho individuálního i skupinového vyjádření a prohloubení skupinové dynamiky v rámci konceptu „sounáležitosti“ a „ekologie duše“.

Workshop bude reflektovat individuální schopnosti a dovednosti všech účastníků a je tak otveřen komukoliv bez omezení: těm, kdo mají minimální či žádné zkušenosti s pohybovým divadlem nebo hlasovou a pohybovou výchovou, i těm, kdo se profesně věnují tanci, choreografii, herectví nebo dramatické výchově.

přihlásit se na workshop

O lektorce:

Sanja Krsmanovic Tasic je spoluzakladatelkou a uměleckou ředitelkou světoznámého divadla Hleb Teatar z  Bělehradu, choreografkou, herečkou, tanečnicí, performerkou a učitelkou dramatické výchovy. Během své divadelní a taneční kariéry spolupracovala s mnoha mistry moderního divadla a tance: Torgeirem Wethalem (Odin Teatret), Yoshim Oidou (Peter Brook), Genadijem Bogdanovem (Meyerholdova Biomechanika), Renou Mireckou (Grotowski) a dalšími.

Pedagogické práci na poli tance, pohybového a divadelního umění se věnuje od roku 1984. Je autorkou a producentkou mnoha vzdělávacích a uměleckých projektů pro děti, mládež i vysokoškolské studenty. Během svého pedagogického působení vytvořila také několik představení s tělesně postiženými tanečníky a herci. Vede dílny pro profesionální tanečníky a herce nejen v Srbsku ale i v zahraničí.

Sanja věří, že působivé pohybové divadlo může být založeno na prožitku tělesného pohybu kohokoliv. Pokud nehledáme jen nějaký estetický pohyb ale opravdový pohyb, můžeme objevit i autentické vyjádření jedinečnosti každého z nás. Jedním ze zdrojů inspirace v její pedagogické práci je přístup světoznámé německé choreografky a tanečnice Piny Bausch, a její krédo: „Nezajímá mě jak se lidé hýbou, ale co lidmi hýbe.“

DATUM & ČAS:

Začátek víkendového workshopu je v pátek 8. prosince v 19 h a konec v neděli 10. prosince v 16 h.

MÍSTO:

Kulturní a vzdělávací centrum Otevřeného prostoru se nachází v obci Trpoměchy u Slaného.  Z Prahy (Nádraží Veleslavín) můžete v pátek odpoledne využít i přímého autobusového spojení (jizdnirady) . Cesta autem z Prahy trvá přibližně 1/2 hodiny.

Centrum má vlastní ubytovací kapacitu a kuchyň zajišťující stravování po celou dobu workshopu.

open space/google maps

CENA:

Účastnický poplatek 3.000,- Kč zahrnuje kurzovné, ubytování i stravovaní (3 x denně).

přihlásit se na workshop

PRAKTICKÉ INFORMACE:

S sebou pohodlné oblečení, sálovou obuv nebo cvičky a krátký text (poezii nebo prózu) a nějaký předmět, který se váže ke konkrétnímu příběhu nebo vzpomínce ze života. Workshop bude veden v anglickém jazyce s možností tlumočení do češtiny.

Bookmark the permalink.

Komentáře jsou zakázány.