Svobodná škola – vzdělávací cesta do světa, který přichází

Celodenní seminář se zakladateli dvou partnerských škol, izraelské školy Sudbury Democratic School Jerusalem a české školy Donum Felix, se uskuteční v budově institutu CEVRO, Jungmannova 17, dne 1. dubna od 9:00 do 17:00.

O své zkušenosti se založením a životem školy postavené na svobodě a odpovědnosti dětí se podělí následující lektoři:

Eudice Ben Ohr a Ricky Ben Ohr – zakladatelé a pedagogové z demokratické Sudbury školy v Jeruzalémě
Lucie Dobešová a Vladimír Dobeš – zakladatalé a pedagogové z demokratické školy Donum Felix
Maya Gvili – absolventka Sudbury školy v Jeruzalémě, dobrovolnice ve škole Donum Felix
Jakub Václavovič – pedagog ve škole Donum Felix

Co je demokratická škola typu Sudbury?
Demokratické/svobodné školy fungují na bázi plné důvěry v děti a jejich schopnosti. Děti/studenti jsou v rovnocenném postavení s dospělým, učení probíhá na základě odpovědnosti dětí a studentů a jejich vnitřní motivace. Děti a studenti se podílejí rovným dílem s dospělými na tvorbě pravidel i na jejich dodržování, významným způsobem organizují chod školy. Učení je dobrovolné a probíhá především ve věkově smíšených skupinách.

O Sudbury Democratic School Jerusalem
Svobodná škola, která má 140 dětí a studentů ve věku 5 – 18 let a je v provozu už šestnáctým rokem. Sudbury Jerusalem je považována za jednu z nejlépe fungujících Sudbury škol. Mj. je opakovaně vyhodnocována jako škola s nejmenším podílem školního násilí v Izraeli.

O ZŠ Donum Felix
Donum Felix je „učící se škola“, která se snaží tvořit svoji vlastní podobu svobodného vzdělávání v našich podmínkách. Škola má 30 dětí ve věku 6 – 15 let, funguje druhým rokem a momentálně sídlí v Buštěhradu poblíž Kladna.

Co je SvobodaUčení.cz?
SvobodaUčení.cz je nezisková organizace založená v roce 2012. Zaměřujeme se na šíření informací o svobodném vzdělávání, svobodných a demokratických školách a unschoolingu. Propojujeme lidi s podobnými názory na vzdělávání a pořádáme různé akce, jako například setkání, semináře, konference, letní a zimní pobyty, spoluvydáváme knihy.

V čem jsme unikátní?
SvobodaUčení.cz se jako jediná organizace v ČR dlouhodobě a systematicky zabývá propagací svobodných způsobů vzdělávání s důrazem na informální učení. Před založením našeho webu neexistovaly v ČJ téměř žádné informace o svobodných a demokratických školách a unschoolingu. Filozofie svobodného vzdělávání je založená na respektu k dítěti jako plnohodnotné lidské bytosti, na vzájemné úctě a dobrovolnosti, bez manipulace a vnější uměle nastolené autority. Věříme, že každý člověk vč. dětí je zodpovědný za rozhodování o sobě a svém procesu učení.

V ceně vstupenky je voda k dispozici po celý den.

více na: https://www.facebook.com/events/1847768382166704/

nebo na stránkách: http://www.svobodauceni.cz/

Workshop bude simultánně překládán pomocí FM vysílání, které lze naladit na kapesním FM rádiu nebo na mobilním telefonu s FM přijímačem (pokud si nejste jisti, jestli váš telefon tuto funkci obsahuje, můžete to vyhledat např. zde: http://www.mobilmania.cz/katalog-mobilu/sc-63-c-1/default.aspx)

Bookmark the permalink.

Komentáře jsou zakázány.