Seminář: Zakládáme svobodnou školu

Školní rok se pomalu blíží ke konci. Jaký byl? Ohlédněte se se Svobodnou školou Praha! Co se děje, když zakládáme novou svobodnou školu, do které přichází děti i dospělí, kteří doposud zkušenost se svobodným vzděláváním nemají? Jak probíhá rozjezd svobodné školy (komunity) po pedagogické, manažerské a mezilidské stránce? Na seminář, kde budeme sdílet naši osobní zkušenost z prvního roku zakládání a fungování svobodné školy, srdečně zveme pedagogy, rodiče a zakladatele škol!

Termín konání semináře: 21. a 22. června, vždy od 15:30 do 19:30h

Většina z nás chodila do školy, která svobodná nebyla. I naše děti nyní ještě často chodí do školy, která svobodná není. Mnoho z nás si však pro naše děti přeje něco jiného a tak měníme sebe a svět, zakládáme školy a posíláme děti do svobodných škol!

Co se děje, když zakládáme novou svobodnou školu, do které přichází děti i dospělí, kteří doposud zkušenost se svobodným vzděláváním nemají? Jak probíhá rozjezd svobodné školy (komunity) po pedagogické, manažerské a mezilidské stránce?
Co vše se děje v prvních měsících existence školy?

Podívejte se, co jsme zažili my!

Seminář povede zakladatelka a ředitelka Svobodné školy Praha, Šárka Hauznerová: http://www.svobodnaskolapraha.cz/lide/

Na semináři prožijete příběh jedné svobodné školy v jejím prvním roce fungování, zreflektujeme, jaké nové dovednosti a postoje se děti, průvodci a zakladatelé ve škole učili, jaká jsou úskalí a klíčové body pro svobodu a kolik svoboda stojí.

Seminář je určen pro pedagogy, rodiče a zakladatele škol, kteří zvažují založení alternativní školy.
Seminář je postaven na subjektivní zkušenosti jedné školy, cílem tedy není popsat obecné principy, ale sdílet osobní zkušenost a poukázat na zajímavá místa vývoje formou případové studie,
skupinových diskuzí a brainstormingů.

Seminář je zpoplatněn částkou 750,-.

Prosíme o vyplnění závazné přihlášky na seminář nejpozději do 8.června 2017, na jejímž základě obdržíte bližší informace o konání semináře:
https://docs.google.com/a/svobodnaskolapraha.cz/forms/d/e/1FAIpQLSduA6hLKCnuwSD9LTJe2O0XdS6k9v4ZDWRE3mlffB4s4TN8PQ/viewform

Těšíme se na viděnou!

Bookmark the permalink.

Komentáře jsou zakázány.