Podzimní Montessori semináře

12.9. 17:30 – 20:30

Proč stále více dětí potřebuje stále více terapií?

Jak připravujeme dnešní děti v našich (možná již včerejších) domovech, školkách a školách na úkoly zítřka? Přednáška německé pediatričky Marity Gehrke, úzké spolupracovnice Dr. Hellbrügge a Dr. Vojty. Tato německá odbornice přijala pozvání Lore Anderlik do Čech!

více zde:

http://www.montessoricr.cz/kurzy-a-seminare/seminare/pro%C4%8D-st%C3%A1le-v%C3%ADce-d%C4%9Bt%C3%AD-pot%C5%99ebuje-st%C3%A1le-v%C3%ADce-terapi%C3%AD-detail

15. – 16.9. 10:00 – 18:00 a 9:00 – 16:00

Vstupte do ticha

Zkuste si ticho, skvělý způsob, jak být tady a teď. Ukažte dětem, jak se soustředit. Co je vlastně na tichu tak skvělé? Přítomnost. Klid, soustředění, fokus. Všechno okolo mizí a vy máte čas věnovat vše tomu podstatnému. Pokud se chcete něco naučit, někoho něco naučit nebo třeba jen napsat tento text, budete ticho potřebovat. A co teprve vaše děti! Neklid, hluk a roztěkanost ztěžují jejich učení. Ticho a soustředění naopak podporují učení v kterémkoliv věku.

více zde:

http://www.montessoricr.cz/kurzy-a-seminare/seminare/vstupte-do-ticha-z%C3%A1%C5%99%C3%AD-2018-detail

10 – 11.11 10:00 – 18:00 a 9:00 – 16:00

Číst a psát, rozumět

Už od tří, čtyř let se děti aktivně zajímají o písmena a mají silnou touhu proniknout do čtení a psaní a zvládnout je. Text je nedílnou součástí prostředí, ve kterém děti vyrůstají, od seznamu na nákup po elektronická média. Už od tří, čtyř let se děti aktivně zajímají o písmena a mají silnou touhu proniknout do čtení a psaní a zvládnout je. V Montessori víme, že tato citlivá období probíhají daleko dřív, než jde dítě do školy. Tam už je pozdě. Jak tedy pomůžeme dětem začít číst a psát a rozumět tomu ještě ve školce? Montessori nabízí propracovanou a ověřenou metodu založenou na tom, na co si děti mohou sáhnout, co je vizuálně a tematicky láká a co mohou prožít, prozkoumat a pochopit. Zažijete to na vlastní kůži, až si Montessori metodu pro čtení a psaní v průběhu semináře vyzkoušíte sami na sobě. A pochopíte, co znamená slovo radost.

více zde:

http://www.montessoricr.cz/kurzy-a-seminare/seminare/%C4%8D%C3%ADst-a-ps%C3%A1t,-rozum%C4%9Bt-listopad-2018-detail

Na stránkách www.montessoricr.cz  můžete nalézt ještě další kurzy a semináře, stejně jako informace o Montessori pedagogice. Všechny semináře se konají v sídle Montessori ČR, z.s., Rakovského 3136/1, 143 00 Praha 4 – Modřany.

Bookmark the permalink.

Komentáře jsou zakázány.