Příští Montessori kurzy

12. – 14. 1. a 26.-28. 1. 2018 Základy Montessori pedagogiky pro věk 6 – 9 let

Pokud vás zajímá Montessori pedagogika, jste srdečně zváni, na akreditovaný seminář s Ing. Zuzanou Berenikou Préma, která vás zážitkovým způsobem provede základy pro věk dětí 6-9 let.

Šestidenní seminář „Základy Montessori pedagogiky pro věk 6 – 9 let“ je minimálním základem, který účastníkovi systém Montessori představí a seznámí jej s naprosto odlišným přístupem k dětem ve věku 6-9 let. Kurz je určen zakladatelům škol, pedagogům, pracovníkům školství a dalším zájemcům, kteří se zajímají o výchovu a vzdělávání podle Montessori pedagogických principů. Seminář je akreditován MŠMT.
Na semináři se seznámíte nejen s teorií, ale získáte i praktické dovednosti a poznatky. Důraz je kladen na prohloubení pochopení a aplikaci Montessori principů – práce s příběhy, s pomůckami a hlavně svobodnou samostatně zodpovědnou práci dětí. Je zároveň vhodným startem pro zájemce o případné další dlouhodobé studium.
Leccos si i sami vyzkoušíte. V závěru každého dne bude vyhrazen čas na otázky a diskuzi.

Kdy: 12. – 14. ledna a 26.-28. ledna 2018
Pátek 15:00-20:00 hod
Sobota.8:30 – 17:30 hod.
Neděle 8:30 – 16:30 hod.
Kde: Marché Montessori, Jeremenkova 79, Praha 4 – Podolí
Cena: 6000,- Kč při zaplacení do 11.12.; později 6500,-; v hotovosti na místě 7500,-
Lze koupit i v dárkovém balení jako dárek.
Přihláška: zzprema@gmail.com odpovědí na mail nebo jako předmět e-mailu uveďte kurz ZMP

Program:
1. den – Základní montessori principy v aplikaci na ZŠ
2. den – Kosmická výchova
3. den – Kosmická výchova
4. den – Český jazyk
5. den – Matematika
6. den – Geometrie

Lektorka Zuzana Berenika Préma
má od roku 1990 zkušenosti s výchovou a vzděláváním všech věkových kategorií včetně vzdělávání učitelů, od roku 1998 se věnuje Montessori (praxe, kurzy, SpoMo, AMS, AMI), vystudovala pedagogickou fakultu UK, založila a byla u zrodu několika montessori školek a škol a mnohé inspirovala

22.2.2018 Příběh geometrie

Geometrie není jen kružítko a pravítko. Geometrie provází lidstvo od pravěku, přes starověký Egypt, až po současnost. Geometrie není jen kružítko a pravítko. Je to fascinující příběh civilizace a jejího poznání světa často skrze řešení naprosto konkrétních situací. Jako je třeba výměra políček u Nilu. Geometrie provází lidstvo od pravěku, přes starověký Egypt, až po současnost. Společně s námi můžete cestovat časem a tento příběh prožít znovu. Díky tomu začnete objevovat. Geometrie se totiž skrývá všude kolem nás.

http://www.montessoricr.cz/kurzy-a-seminare/seminare/pribeh-geometrie-detail

22.2.2018 Geometrie v přírodě

Přijďte poodhalit tajemství řádu v přírodě a nechat se unést fascinující důmyslností živého světa kolem nás. Je vše v přírodě náhoda? Nebo jsou nám skryty některé zákonitosti? Třeba tak rafinovaně jako ve zbarvení peří papouška? Přijďte poodhalit tajemství řádu v přírodě a nechat se unést fascinující důmyslností živého světa kolem nás. Společně objevíme nádherné křivky, poodhalíme tajemství bájného zlatého řezu (papoušek samozřejmě přežije) a zabrouzdáme i do „nekonečné“ matematiky.

http://www.montessoricr.cz/kurzy-a-seminare/seminare/geometrie-v-p%C5%99%C3%ADrod%C4%9B-detail

10.3. – 11.3. 2018 Vstupte do ticha

Co je vlastně na tichu tak skvělé? Přítomnost. Klid, soustředění, fokus. Všechno okolo mizí a vy máte čas věnovat vše tomu podstatnému. Pokud se chcete něco naučit, někoho něco naučit nebo třeba jen napsat tento text, budete ticho potřebovat. A co teprve vaše děti! Neklid, hluk a roztěkanost ztěžují jejich učení. Ticho a soustředění naopak podporují učení v kterémkoliv věku. Určitě jste to s tichem už zkoušeli, ale možná se to vám nebo vaší třídě nedaří a nevíte, jak na to. Není to tak těžké, jak se vám to může zdát. Chcete na to přijít? Nebo se jen trochu zdokonalit, prohloubit ticho na začátku školního roku, nabrat nějaké tipy, zkonzultovat vaši práci s ostatními?

http://www.montessoricr.cz/kurzy-a-seminare/seminare/vstupte-do-ticha-2018-detail

27.3. – 17.4.2018 To musíte vidět!

Jak funguje Montessori? Funguje to vůbec? Co to vlastně Montessori je? Pokud Vás Montessori zajímá, ale nevíte kde začít (a jestli vůbec), přijďte na kurz, kde uvidíte a zažijete všechno naživo. Budete si moci představit, co by znamenal Montessori program pro vaše dítě i pro vás. Zjistíte, co je Montessori. Dostanete základní přehled – co víme po sto letech výzkumu o dětství a jak s tím pracujeme. Jak vypadá Montessori prostředí a proč je tak důležité. Podíváte se do školek a škol. Budeme pozorovat práci dětí. Zažijete Montessori na
vlastní oči.

http://www.montessoricr.cz/kurzy-a-seminare/infokurzy/to-mus%C3%ADte-vid%C4%9Bt-informativn%C3%AD-kurz-montessori-pedagogiky-jaro-2018-detail

Bookmark the permalink.

Komentáře jsou zakázány.