Jak vychovávat digiděti

Co vidí děti? Jak se dívají na svět? Co vidí dítě, když se dívá očima rodiče? A co vidí rodič, když se na to už nemůže dívat? A co kdyby se na to dívat dalo? Co vidí rodič, když se dívá očima dítěte? Budeme si hrát s vlastními pohledy (a pocity). Budeme si hrát, jako kdyby ta hra byla skutečným životem…

Spolek Šparglík Vás srdečně zve na CELODENNÍ SEMINÁŘ
na téma JAK VYCHOVÁVAT DIGIDĚTI?

Budeme si především povídat, ale budeme také hrát hry. Intuitivní hry, co pohybům těla, vnímání smyslů i záchvěvům duše, pomáhají vyjádřit se. Skrz hry se dostaneme blíže sobě samým i blíže světu našich dětí.
Z kurzu si rodiče odnesou mnoho tipů, jak vychovávat děti ve světě médií a také několik nových, vesměs veselých a osvěžujících, pochybností o světě, ve kterém každý den od nevidím do nevidím vychovávají své děti.

Seminářem povede Jan Kršňák z Institutu pro inovativní vzdělávání

Předpokládaný program:

Pátek:

V pátek 21. dubna semináři předchází samostatná přednáška od 18:00…
Obecná přednáška o médiích a výchově dětí – konkrétní body závisí na věku dětí, které zajímají příchozí. Předškoláci řeší něco jiného než adolescentní mládež. Je-li přítomen někdo, kdo nepůjde v sobotu na workshop a má konkrétní otázky, budou zodpovězeny (pokud bychom přespávali v tělocvičně, je dost času si celý večer povídat).

Sobota:
8:00 Snídaně
9:00-10:30 Intuitivní hry…cesta k vnímaní sebe sama
11-12:30 Povídání o nás dospělých ve světě médií. To se hodí, protože rodiče jsou pro děti nejdůležitějším a nejfrekventovanějším médiem. Určitě se dostane i na děti, neboť děti a rodiče nelze rozdělovat.
12:30- 14:00 Oběd. Je třeba se při jídle nehonit. Zároveň jde o prostor na několilk konkrétních otázek… Po jídle budeme lehce těžcí, takže si v klidu sedneme a podíváme se na některé ukázky z dětské mediální krajiny…14:00-15:30…to v nás vyvolá obavy o naše děti a touhu je kontrolovat…probereme si, jak na to či jak se s těmito pocity vyrovnat.
16:00-18:00 Intuitivní hry. aby se nám šlo domů vesele a přitom s vědomím, že každý z nás má schopnosti postavit se jakémukoli problému vycházejícímu z digitální krajiny.

V sobotu 22. dubna 2017 od 10:00 do 18:00
v tělocvičně KD v Trboušanech
Cena je za 350 Kč za osobu.

Je nutné se přihlásit předem na tel. 725 357 325 nebo na email krmelova.l@gmail.com

Bookmark the permalink.

Komentáře jsou zakázány.