Jak dělat jinak 2. stupeň ZŠ – cyklus setkání

V minulých letech vzniklo mnoho škol, jejichž žáci postupně dorůstají do věku, kdy je čeká druhý stupeň. V Institutu pro podporu inovativního vzdělávání bychom rádi zahájili širší debatu o všem, co s organizací výuky na druhém stupni inovativních škol souvisí.

Tři setkání, která se uskuteční 26.4, 14.5. a 4.6., jsou úvodem k tématu, které bude v příštích letech velmi aktuální a živé.

Přijďte se dozvědět mnoho užitečných informací od Pavla Kraemera, jenž má mnohaleté zkušenosti s výukou na druhém stupni waldorfských a jiných alternativních škol v ČR i v zahraničí. Přijďte načerpat inspiraci a sdílet s námi své zkušenosti, očekávání, pohledy…

26.4. 17:00 – 20:00
I. Jak výuka prochází hlavou, rukama a srdcem

Jak uspořádat výuku, aby dávala smysl. Jak vykládat, aby se řečené propojovalo s reálným světem a životem? Jak učit, aby látka děti bavila a zapamatvaly si ji. Jak zohledňovat věk žáků? Jak pracovat s jejich postupující únavou? Jak organizovat čas během jednotlivých hodin?
,,Vnímání všemi smysly je potravou pro duši.“

14.5. 17:00 – 20:00
II. Co je důležité učit a co ne

Co si počít s matematikou, češtinou. Co se zkouškami a přijímačkami? Kam druhý stupeň vlastně směřuje? Co je důležité a co méně? A co znamená důležité? Co učíme kvůli vnějšímu tlaku a co učíme protože to chceme. ,,Učili bychom vůbec gramatiku, kdyby nás nikdo nenutil?“

4.6. 17:00 – 20:00
III. Tvorba rozvrhu: jak převést ,,jak a co“ do skutečnosti…

Jak realizovat rozvrh na druhém stupni? Jaké jsou nejčastější překážky tvorby rozvrhu? Které obsahy je nezbytné zařadit hned po ránu a co je lepší nechat po obědě. Co nejlépe vyhovuje dětem, ale také co je důležité pro zdraví učitelů?

Setkání se budou konat ve 4.tříde na ZŠ Letohradská 1 (alternativní třídy při ZŠ Stross) .

Doporučený příspěvek na každé setkání je 400,- Kč, je třeba se předem registrovat.

Přihlašujte se na http://www.inovativnivzdelavani.cz/registrace-do-udalosti/ , platit můžete na účet institutu 2400896220/2010 , uveďte prosím jméno. Pokud byste potřebovali vystavit fakturu, napište nám.

Budeme se na vás těšit!

Institut pro podporu inovativního vzdělávání
Mgr. Pavel Kraemer
731429096

Bookmark the permalink.

Komentáře jsou zakázány.