Institut na festivalu Evolution 23-24.9.

Na festivalu Evolution budeme mít jako tradičně svůj koutek plný knih o vzdělávání a osobnostním rozvoji (Dharmagaia,Peoplecom,Malvern,Portál,Triton …) obhospodařovaný Pavlem Kraemerem, který vám mile rád řekne cokoli jste chtěli vědět o školství, ale bojíte se zeptat. Jeho se bát nemusíte. Klidně se zastavte, porozhlédněte se, která kniha čeká právě na vás a pak, až budete cítit, že nastal ten pravý okamžik, položte Pavlovi svou otázku…

Anebo se můžete zastavit na jedné z jeho přednášek:

Sobota, 14:00, sál 4:

Jakou školu si vybrat pro Vaše dítě?

Výhody i nevýhody alternativních škol. Čím se jednotlivé školy od sebe liší, jak najít tu správnou. V posledních letech prudce stoupá nespokojenost rodičů s tradičním školstvím. Zakládají soukromé montessori, sudbury, lesní či waldorfské školy, nebo se snaží reformovat školy státní. Jaký směr se hodí pro jaký typ lidí? Nakolik se českým alternativním školám daří doopravdy dělat to, co deklarují? Jaké jsou výhody a jaká jsou rizika, jak to vypadá se školným? Dosahují žáci alternativních škol srovnatelných výsledků jako žáci škol tradičních? Jak se rodič může na přechod do takové školy připravit?

 Neděle 11:30. sál 4:

Za jakých podmínek může fungovat výchova bez hodnocení, trestu a odměn?

Někdy ano, někdy ne. Čím bychom my dospělí měli být vybaveni, aby to fungovalo? Je to vůbec reálné?

Především je to o odvaze. Nebát se nemít situaci pod kontrolou. Nebát se dát dětem volný prostor. Není to snadné, svoboda v nás dospělých, ale i dětech vyvolává strach. Absence hodnocení může vést ke ztrátě orientace. Co dělat s emocemi, které v nás okovů zbavené děti vyvolávají? Kolik svobody snese dítě a kolik my dospělí? Není lepší se přiklonit k tradičním přístupům?

A od 13:30 si můžete přijít do sálu 5 zahrát intuitivní hry s Janou Kočí, Pavlem Kraemerem a dalšími kolegy a nadýchat malou ukázku intuitivní pedagogiky.

Bookmark the permalink.

Komentáře jsou zakázány.