G.Keller a J.Ahlbom: Výchova mezi důvěrou a strachem

Godi Keller a Johan Ahlbom o tom jak vytvořit důvěru a rozvíjet intuici ve výchově a vzdělávání.

10.11. – 12.11.2017

Aby dítě bylo silné, musí být také odvážné a mít sebedůvěru. To je však často v rozporu s kulturou strachu, s tendencemi chránit děti před vším nepohodlím a s tím, že je život vnímán v mnoha ohledech jako nebezpečný. Musíme začít tím, že se budeme snažit posílit naši důvěru v život a v naše děti.

Věhlasný pedagog a skvělý vypravěč Godi Keller a intuitivní pedagog Johan Ahlbom se při semináři zaměří na pochopení vývoje a potřeb dítěte a nabídnou vám nové strategie, jak zvládat složitá období v životě svém i svých dětí a jak více důvěřovat sami sobě. Hry a praktická cvičení vám pomohou prohloubit tvořivost, a najít cestu, jak budovat vztah mezi rodičem, průvodcem a dítětem. Ukážou vám cestu, jak se skrze cvičení dostat do hlubšího kontaktu se sebou samým, vlastní intuicí a tvořivostí.   

Johan Ahlbom je společně se svým otcem Pärem Ahlbomem zakladatelem Intuitivní pedagogiky. Od roku 1985 učil v několika waldorfských školách ve Skandinávii, v současnosti působí ve škole nedaleko Bergenu v západním Norsku, kde pracuje s mladými lidmi, kteří z nejrůznějších důvodů nezvládají běžnou školu. Intuitivní pedagogika pracuje zejména s hudební improvizací, hrami a bdělou pozorností.

Godi Keller do České republiky již zavítal, je mentorem několika škol a byl hlavním hostem Letní školy pro pedagogy lesních MŠ 2016. Žije střídavě ve Slovinsku a v Norsku. Je nezávislým lektorem, vypravěčem, spisovatelem a učitelem.  Učil na základních školách a je uznávaným lektorem v mnoha vzdělávacích programech nejen v Evropě, ale i např. v Indii. Již 20 let vede vzdělávací kurzy pro rodiče a pracuje také s nezaměstnanými lidmi a problémovou mládeží. Jeho kniha Škola srdce(m) brzy vyjde i v češtině. Můžete si připomenout vynikající rozhovor, který byl uveřejněn v r. 2016.

REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ

Místo konání: MŠ Semínko, Toulcův Dvůr, Kubatova 32/1, Praha 10 – Hostivař

Rozvrh semináře: pá 18:00 – 20:00, so 9:00 – 12:00 a 13:30 – 17:30, ne 9:00 – 12:00

Cena semináře: Kč 1900 (členové, studenti, senioři) / Kč 2500 (široká veřejnost)

Výše příspěvku by neměla být překážkou účasti na semináři! Pokud si nemůžete dovolit uhradit příspěvek v plné výši, obraťte se na nás. Naopak je ve Vašich silách věnovat vyšší příspěvek, s vděčností jej přijmeme!

Kontakt: Johana Passerin, tel. + 420 777 822 808, johana.passerin@lesnims.cz

Ubytování a stravování není zahrnuto v ceně. Ubytování je možné v prostorách MŠ Semínko za příspěvek 100kč/noc. Stravování je možné v areálu Toulcova dvora ve Zdravé jídelně (ceny kolem 100kč / denní menu). Kontakt pro ubytování: Magdalena Kapuciánová +420 602 155 344

Seminář pořádá Asociace lesních MŠ ve spolupráci s mateřskou školou Semínko.

Bookmark the permalink.

Komentáře jsou zakázány.