Cyklus setkání o vzdělání a výchově – LISTOPAD

Institut pro podporu inovativního vzdělávání zahajuje cyklus setkání a přednášek na témata vzdělání a výchovy. V nádherných prostorách studia Itaka budete mít možnost dovědět se vše, co vás zajímá ze světa alternativního školství a moderních přístupů k výchově a také se seznámit s největším výběrem literatury k tématům. Studio Itaka se nově stává také místem, kde je možno zakoupit literaturu, jejímuž výběru a studiu věnujeme v našem Institutu velkou pozornost. Přednášky budou koncipovány tak, aby se propojovali s kvalitní literaturou dostupnou v českém jazyce.

Každé setkání začíná již v 17 hodin, kdy bude možné pustit se do individuálních konverzací s lektorem či si v klidu listovat v knihách, které vám padnou do oka. Je samozřejmě možné přijít až na přednášku, jež vždy začíná v 18 hodin.

Studio ITAKA, Korunní 35, Praha – Vinohrady

2.11. Od prvňáka k puberťákovi – Jak komunikovat a co učit – Tři fáze vývoje

Jak děti rostou, musíme se měnit i my, v každém věku je třeba s dětmi komunikovat jinak, i výuka ve škola se musí dvakrát radikálně změnit. Školní věk je možné rozdělit do tří období – 1.-3. třída, 4.-6.třída, 7.-9.třída. Jak se na tyto období dívají ve waldorfské nebo montessori škole? Jaká témata jsou dětem blízká v jakém věku, co je baví a co jim prospívá? Jak v každém věku přistupovat k hodnocení dětí, spravedlnosti, pravidlům, jak děti motivovat? V jakém věku nejvíc škodí, když po dětech požadujeme výkon? Kdy to tolik nevadí? Jak změnit komunikaci s dětmi po devátém, a pak po dvanáctém roce?

Tématem nás bude provázet Pavel Kraemer.

Institut pro podporu inovativního vzdělávání v centru Itaka organizuje cyklus setkání a přednášek na témata vzdělání a výchovy. V nádherných prostorách studia Itaka budete mít možnost dovědět se vše, co vás zajímá ze světa alternativního školství a moderních přístupů k výchově a také se zde můžete seznámit s největším výběrem literatury k danému tématu. Od 17 h si můžete prohlížet knížky nebo se individuálně ptát na cokoli okolo vzdělávání. Od 18 h začíná přednáška.

Účastnický poplatek za přednášku – 250 korun (při platbě předem na účet institutu 150 korun).
Registrujte se, prosím, na:
http://www.inovativnivzdelavani.cz/registrace-do-udalosti/
číslo účtu: 2400896220/2010 (Fiobank)

 

DALŠÍ LISTOPADOVÉ PŘEDNÁŠKY BUDOU JEŠTĚ UPŘESNĚNY

Říjen 2018

8.10. O svobodné výchově a svobodných školách u nás i v zahraničí

Zajímá vás svobodné vzdělávání a svobodné školy?
Nebo nevíte, o co se jedná, a chtěli byste vědět?

Příjďte na besedu s Pavlem Kraemerem do studia Itaka na pražských Vinohradech. Je první z cyklu setkání věnovaných výchově a vzdělávání, které Institut pro podporu inovativního vzdělávání bude pořádat v tomto půvabném prostoru. V kavárně studia našel své místo obchůdek institutu s největším výběrem literatury s naší tématikou. Otevírací doba obchodu bude pružná a často spojená právě s besedami.

Takže, na co se můžete těšit teď 8.října? Pavel Kraemer představí teorii i praxi svobodné výchovy a bude vám vyprávět o své osobní zkušenosti se svobodnými školami a hnutím unschoolingu u nás i v zahraničí. Proč to ne vždy funguje? Jaká jsou úskalí svobodné výchovy? A jaké výhody?

Budeme na vás čekat od 17 hodin, přednáška začíná v 18 hodin. Do té doby si můžete prohlížet nebo koupit knížky nebo se individuálně ptát na cokoli okolo vzdělávání. Ptát se můžete i kdykoli potom. 😊 Těšíme se na vás.

18.10. O přirozené výchově aneb o lesních škol(k)ách a přírodní škole

Za posledních 10 let u nás vzniklo téměř 200 lesních školek, a zájem stále roste. A rodiče chtějí, aby se i ve škole děti učili podobným způsobem. Ale jak na to? Budeme si vyprávět o školách kde se to daří. Jak to v takových školách konkrétně funguje? Nejen u nás, ale i v jiných zemích a světadílech . . . Co všechno patří k dobré přírodní pedagogice? Jaká jsou úskalí, na co si jako rodič nebo učitel dávat pozor? A jde to kombinovat s klasickou školou a městským prostředím?

Tématem nás bude provázet Pavel Kraemer.

25.10. Důvěra ve svobodu. O hranicích ve vzdělávání a výchově

Rádi bychom vychovávali naše děti ke svobodě, ale zároveň víme, že potřebují hranice. Jak to skloubit? Co znamená zodopovědně vychovávat a zodpovědně učit, když vlastně příliš nevíme, k jaké budoucnosti vedeme naše děti. Často se říká, že svoboda s sebou přináší i zodpovědnost. Ale je to skutečně tak? A skutečně je stanovování hranic zodpovědným přístupem? Anebo je mnohem zodpovědnější hranice překračovat a důvěřovat při tom, že je vše, jak má být? Všichni toužíme po tom, aby neše děti objevovali svět, odvážně a svobodně.

S Janem Kršňákem budeme besedovat o různých tvarech důvěry mezi rodiči, dětmi a učiteli. Důvěra je vždy spojena s nejistotou a ohrožením. Stejně jako svoboda a zodpovědnost. Řekneme si, kde se v životě nalézají hranice.

Budeme na vás čekat od 17 hodin, přednáška začíná v 18 hodin. Do té doby si můžete prohlížet nebo koupit knížky k tématu nebo se individuálně ptát na cokoli okolo vzdělávání. Ptát se můžete i kdykoli potom. 😊 Těšíme se na vás.

Vystoupení Jana Kršňáka na TEDxEd Praha 2018 můžete shlédnout zde:


Účastnický poplatek za přednášku – 250 korun (při platbě předem na účet institutu 150 korun).
Registrujte se, prosím, na:
http://www.inovativnivzdelavani.cz/registrace-do-udalosti/
číslo účtu: 2400896220/2010 (Fiobank)

Kde? Studio ITAKA, Korunní 35, Praha – Vinohrady

Kdy? Přednáška začíná vždy v 18 hodin, ale již od 17 hodin je možné přijít a zažívat si ji…

 

Bookmark the permalink.

Komentáře jsou zakázány.