Úvodní stránka

Jak hodnotit slovně na vysvědčení

Jak hodnotit slovně na vysvědčení

Jaký je smysl slovního hodnocení? Co je a není důležité? Čeho se vyvarovat? Číst dále

Co se děje v inovativním vzdělávání – podzim 2017

Co se děje v inovativním vzdělávání – podzim 2017

ZAKLÁDÁNÍ SOUKROMÝCH ŠKOL A CO S DRUHÝM STUPNĚM. MONTESSORI, WALDORF, ZÁŽITKOVÁ, INTUITIVNÍ A LESNÍ PEDAGOGIKA.
SVOBODNÉ ŠKOLY Číst dále

Pětidenní intuitivní pedagogika

Pětidenní intuitivní pedagogika

Intuitivní pedaogika je cesta osobního rozvoje skrze rozhovor, zpěv, malování, drama a hru. Prostor, ve kterém vzniká možnost střetnout se s nedokonalostí života. Bezpečí, ve kterém můžete poznávat vnitřní konflikty.

Cesta je to klikatá a jde se po hraně. Ale právě v tu chvíli žíjeme, hrajeme … Číst dále

Nové Montessori kurzy

Nové Montessori kurzy

Jak funguje Montessori? Funguje to vůbec? Co to vlastně Montessori je? Pokud Vás Montessori zajímá, ale nevíte kde začít (a jestli vůbec), přijďte na kurz, kde uvidíte a zažijete všechno naživo. Budete si moci představit, co by znamenal Montessori program pro vaše dítě i pro vás. Číst dále

Kurzy pro průvodce lesních školek

Kurzy pro průvodce lesních školek

Cílem kurzů je umožnit účastníkům porozumět působení lesa a přírody na rozvoj dítěte, pochopit princip a význam volné hry. Číst dále

Semináře waldorfské pedagogiky

Semináře waldorfské pedagogiky

Cílem základního semináře je vytvořit podmínky pro rozvoj dovedností k vyučování zejména na prvním a druhém stupni základní waldorfské školy, včetně metodiky a didaktiky. Seminář však také nabízí základy pro vyučování na střední waldorfské škole. Číst dále

Naomi Aldort v Praze

Naomi Aldort v Praze

V říjnu 2017 zavítá Naomi opět do České republiky a na Slovensko.
V pátek 13. října večer ji v Praze opět představí Jaroslav Dušek, v sobotu 14. října nabídne celodenní seminář v Bratislavě na téma: „Ako z dieťata vychovať osobnosť“, Číst dále

Vybrané akceVšechny akce
Říj
20
Montessori: Kolik stojí nanuk?
Říj 20 @ 17:00 – 20:00

Člověk bez peněz je jako vlk bez zubů

Jak vysvětlíte dětem, jaká je hodnota práce, která se za penězi skrývá? Jak je naučíte s penězi zacházet? Může to být docela oříšek, ale máme pár triků, jak na to. Ať už je to práce s mincemi na Montessori pomůckách, tréninková peněženka, vedení účetního deníku nebo třeba hry na banky, splátky, sbírky, loterie.

Co díky semináři získáte?

Ukážeme vám, jak pomoci dětem porozumět hodnotě peněz. Pro školkové děti máme metody, jak peníze poznat, třídit a počítat, u školních let se pak zaměříme na zacházení s penězi, plánování a základy finanční gramotnosti. V obou případech budeme hodně počítat, protože spočítat si to je u peněz vždy to nejdůležitější. Vše prakticky a konkrétně, vlastníma rukama. Jednu z prezentovaných pomůcek si pak budete moci vyrobit a odnést s sebou domů.

Pro koho je seminář určen?

Pro průvodce v Montessori MŠ, ZŠ, rodiče, pedagogy a všechny se zájmem o děti.

http://www.montessoricr.cz/kurzy-a-seminare/seminare/kolik-stoj%C3%AD-nanuk-rijen-2017-detail

Říj
25
St
Pětidenní intuitivní pedagogika
Říj 25 @ 17:00 – Říj 29 @ 14:00

Seminář s Dieterem Schwartzem a Peterem Živým

Intuitivní pedagogika je cesta osobního rozvoje skrze rozhovor, zpěv, malování, drama a hru. Prostor, ve kterém vzniká možnost střetnout se s nedokonalostí života. Bezpečí, ve kterém můžete poznávat vnitřní konflikty.

Cesta je to klikatá a jde se po hraně. Ale právě v tu chvíli žíjeme, hrajeme naplno. Vše, co děláme, děláme nejlépe jak jen to jde, a to v každém oka mžiku. Můžeme dělat chyby, radovat se, plakat, vztekat se nebo jen tak odpočívat. Stále hledat rovnováhu mezi autonomií a přizpůsobením.

Při každém střetnutí se s nedokonalostí života vznikají pocity, emoce. Nejsou dobré ani špatné – prostě jsou.

Kde:  Otevřený prostor

Trpoměchy 29, Slaný – mapa a odkaz na místo konání semináře

Ubytování a stravování:

Přespání na karimatce s vlastním spacákem je zdarma.

Využít můžete nabídku 20 lůžek v částečně oddělených pokojích – cena je 200Kč / noc. Lůžko je potřeba rezervovat do 18. 10. na email info@intuitivnipedagogika.cz (uveďte prosím počet nocí a počet lůžek).

Vařit pro vás budou výborné veganské jídlo třikrát denně, první den bude kuchyně připravená od 17 hodin.

Ceny stravování:

Plná penze 250Kč / den při objednání nejdéle týden předem (jinak je cena 300Kč / den). Jednotlivá jídla 100Kč na porci. Děti do tří let mají jídlo zdarma, starší za polovic.

Stravu je potřeba nahlásit nejpozději do 18. 10. přímo paní kuchařce Daniele: daniela.m.simon@gmail.com nebo SMS na čísle 776712373 (napište své jméno, počet dnů a osob).

Platba za ubytování a stravování je na místě v hotovosti.

Cena: Účastnický poplatek za seminář je 5.400,- Kč

Chceme, aby seminář byl udržitelný z hlediska vydané energie a nákladů ze strany organizátorů i lektorů, a současně bychom rádi, aby byl seminář dostupný bez ohledu na různé finanční možnosti zájemců. Studentům denního studia a skupinám 3 a více účastníků z jedné organizace nabízíme 30% slevu. Zahraniční účastníci mohou využít slevu 20% z důvodů vyšších nákladů na dopravu.

Pokud vás tento seminář zajímá a finance jsou i nadále překážkou vaší účasti, kontaktujte prosím organizátory. 

Přihlašování a platba:

Na tento seminář je nutné se přihlásit a zaplatit účastnický poplatek nejpozději do 1. 10. 2017.

Přihlašování na http://modernivzdelani.cz/registrace-do-udalosti/ nebo Janě Kočí na email info@intuitivnipedagogika.cz.

Platba na účet spolku: 2000773926 / 2010.
Var. symbol: v případě vystavení faktury, uveďte její číslo, jinak není nutné vyplňovat
Zpráva pro příjemce: INTU jméno a příjmení účastníka
Faktury vystavuje Jana Kočí – prosíme, dejte vědět předem, že chcete platit fakturou (info@intuitivnipedagogika nebo tel. 777 351 477).

Děti:
děti mohou být na semináři určitým zpestřením, nicméně je třeba zajistit, aby jim během dne byla věnovaná dostatečná pozornost ze strany dospělých. Některé děti, především ty menší, často vyžadují hodně pozornosti. Doporučujeme rodičům, aby sami zvážili, zda děti vzít s sebou – vaše pozornost je soustředěna na práci na sobě samých, děti mohou vycítit nedostatek pozornosti a vyžadovat ji. Během intuitivních her je potřeba vzít v úvahu také bezpečnost dětí. Děti školního věku již zpravidla chápou pravidla, do určité míry se mohou některých aktivit smysluplně účastnit.
Tentokrát je hlídání dětí omezeno, pokud plánujete vzít děti s sebou a máte zájem o hlídání, prosíme vždy se s námi domluvte předem.

Jakékoli dotazy k organizaci semináře, přihlašování a platbách prosím směřujte na email info@intuitivnipedagogika.cz

http://intuitivnipedagogika.cz/

Říj
26
Čt
Nenásilná komunikace pro lesní školky
Říj 26 @ 15:00 – 19:00

Kde vlastně násilí vzniká? Proč se k němu někdy uchylujeme? Jak tvořit harmonii ve vztazích okolo sebe a uvnitř sebe? Jak si zachovat integritu a lidskost ve vypjatých situacích? Kde hledat podporu? Jak ovlivnit narůstající konflikt? Jaké kompetence můžeme dětem předat, aby jim pomáhaly efektivně řešit konflikty?

Přežiti lidského druhu závisí na naší schopnosti rozpoznat, že naše dobro a dobro těch ostatních je ve skutečnosti jedno a to samé. ~ Marshall B. Rosenberg

Seminář je rozdělen na dvě části. Při prvním setkání se seznámíte s metodou Nenásilné komunikace a jejími základními pilíře. Osvojíte si základní dovednosti k vytváření podmínek pro úspěšné řešení konfliktů.

Druhá čás je věnována hlavně principům procesu empatického nasloucháni a role naslouchání v dialogu

Budete mít příležitost vyzkoušet si umění naslouchat sobě samému i v náročných situacích. Získáte rady, jak se orientovat v konfliktu, a návody na trénink a řešení situací s dětmi, partnerem a v práci.

Metodu nenásilné komunikace rozvinul Marshall B. Rosenberg. Je založená na naslouchání sobě a partnerovi, ochotě vnímat potřeby a pocity své i druhých. Pomáhá překonávat navyklé vzorce, řešit konflikty a rozvíjet vztahy založené na úctě a spolupráci.

O lektorce:

Marie Rumlenová vystudovala obor kulturologie na FF UK. Studovala herectví na Katedře autorské tvorby a pedagogiky DAMU. Deset let se věnovala vedení kreativních programů pro rodiče s malými dětmi. Nyní působí jako lektorka seminářů komunikace a osobního rozvoje. Studuje aromaterapii a psychofonetiku – metodu terapie a seberozvoje pomocí gest a hlásek. Propojuje práci s tělem a vůní v koučování jednotlivců, skupin a týmů. Třetím rokem pracuje jako týmová supervizorka pro Asociaci lesních MŠ

Termíny konání: 5. a 26. října, od 15 do 19h. Doporučujeme účast na obou částech semináře, zároveň ale nevylučujeme možnost účastnit se pouze jedné části.

Místo konání: Praha

Cena: 700 Kč za oba semináře pro členy ALMŠ, včetně vznikajících iniciativ a subjektů využívajících informační servis ALMŠ / 1300 Kč pro ostatní

Přihlašovací formulář zde.

Kontaktní osoba: Martina Dvořáková, martina.dvorakova@lesnims.cz

Říj
30
Po
Odemykání dětského potenciálu – Jan Mühlfeit
Říj 30 @ 19:00 – 21:00
Říj
31
Út
Jak vybudovat druhý stupeň v alternativní škole
Říj 31 @ 17:00 – 20:00
Sdílení zkušeností s budováním druhého stupně. Pro ty co už začali i pro ty, co o tom teprve uvažují.
Před pár lety se v Čechách vzedmula vlna zakládání alternativních škol, za rok či dva už děti čeká druhý stupeň. Škol s plnohodnotným a kvalitním druhým stupněm je zatím mezi alternativními školami poměrně málo.  Je čas se začít připravovat? Jak vypadá výuka na druhém stupni ve školách Montessori, Waldorf, ve Svobodné či Přírodní škole?  Co se daří a nedaří? Jak to vypadá v zahraničí? Pojďmě se sejít a začít spolupracovat . . .
Vítáni jsou učitelé prvního i druhého stupně, zakladatelé škol i rodiče s dětmi v alternativní škole či na domácím vzdělávání.
Na setkání, které se koná v nových prostorách Svobodné školy Praha budou přítomni: Pavel Kraemer, Šárka Hauznerová, další hosty budeme postupně doplňovat …
Nezapomeňte se přihlásit na http://modernivzdelani.cz/registrace-do-udalosti/ , poplatek 300 kč se platí na místě.
Pokud máte předem konkrétní otázky, chcete se pobavit o Vašem projektu apod., pište nám na inovativnivzdelavani@gmail.com
Událost můžete šířit na Fb, je to na tomto odkazu.
Lis
2
Čt
To musíte vidět! – Montessori úvodní seminář
Lis 2 @ 16:55 – 17:55

 Jak funguje Montessori? Funguje to vůbec? Co to vlastně Montessori je?

Pokud vás Montessori zajímá, ale nevíte kde začít (a jestli vůbec), pojďte na kurz, kde uvidíte všechno naživo!

Co dostanete? Se dozvíte zde:

http://www.montessoricr.cz/kurzy-a-seminare/infokurzy/to-musite-videt-podzim-2017-detail

Lis
4
So
Druhé české Montessori setkání
Lis 4 @ 08:00 – 21:30

Naše projekty:

Jak hodnotit slovně na vysvědčení

Jaký je smysl slovního hodnocení? Co je a není důležité? Čeho se vyvarovat?
Číst dále

Hra pro život – Original Play

Představte si zábavu, která pomáhá řešit potíže dětských kolektivů. Outsideři se dostanou do hry, vůdčí typy reagují s respektem. A při tom všem září dětem obličeje! My si takto s
Číst dále

Co se mohou naučit soukromé a státní ZŠ? (ZŠ DaVinci)

Ve škole da Vinci věříme, že dělat dobrou práci se dá všude, bez ohledu na to, zda jste ze státního či soukromého sektoru. My jsme parta lidí, kteří sdílí společné
Číst dále

Co se děje v inovativním vzdělávání – podzim 2017

ZAKLÁDÁNÍ SOUKROMÝCH ŠKOL A CO S DRUHÝM STUPNĚM. MONTESSORI, WALDORF, ZÁŽITKOVÁ, INTUITIVNÍ A LESNÍ PEDAGOGIKA. SVOBODNÉ ŠKOLY
Číst dále

Pětidenní intuitivní pedagogika

Intuitivní pedaogika je cesta osobního rozvoje skrze rozhovor, zpěv, malování, drama a hru. Prostor, ve kterém vzniká možnost střetnout se s nedokonalostí života. Bezpečí, ve kterém můžete poznávat vnitřní konflikty.
Číst dále

Intuitivní pedagogika s Dietrem Schwartzem v Bratislavě

Srdečne vás pozývame na Seminár intuitívnej pedagogiky s lektorom Dietrom Schwartzom, ktorý sa uskutoční 20. – 22. októbra 2017 v priestoroch Súkromnej základnej školy waldorfskej v Bratislave. Zažite intuitívnu pedagogiku,
Číst dále
Loading...

Princip Institutu

Náš institut vzniká jako platforma pro nové, inovativní proudy ve vzdělávání. Naším cílem je zprostředkovávat pokud možno nezaujaté informace o nových proudech, iniciativách a školách, jednotlivých vzdělávacích metodách. Spolu s našimi partnery pořádáme besedy a semináře o vzdělávání, určené nejširší veřejnosti a organizujeme rozšiřující vzdělávání pro učitele. Chceme propojovat učitele, rodiče a pedagogické odborníky napříč názorovými proudy, chceme být platformou dialogu mezi nimi. Zároveň poskytujeme poradenství při zakládání nových škol a doprovázíme školy stávající.

Oblíbená témata

  • Komentáře jsou zakázány.