22.-24.3. Inovativní vzdělávání na Festivalu Evolution

Od pátku do neděle budeme mít na pražském Výstavišti Festival Evolution. Budeme mít dvě přednášky:

Michaela Dašková bude v pátek od 17 h v sále 2 povídat o intuitivní výchově kluků a dívek.

Osobní cesta třídní učitelky v alternativní škole. Jak proměnit školu, aby se v ní dalo dýchat?

Jaké je to být učitelkou v svobodně laděné intuitivní škole? Je to více radost nebo více boj sám se sebou? Co to vlastně znamená svobodná výchova? Má svoboda nějaké přirozené hranice? Pokud ano, kde tyto hranice hledat? V základních principech slušnosti nebo spíše uvnitř sebe, ve vlastní duši? Jak nám v tom pomáhá intuitivní pedagogika? Proč se zvlášť v tomto věku klasická škola vůbec ale vůbec nehodí pro kluky? Co by potřebovali, co jim schází? V čem fungují jinak a jak tomu přizpůsobit výchovu a školu? A co holky, proč se tak dobře přizpůsobují škole? Je to pro ně skutečně výhra?

Michaela Dašková je duší umělkyně, zpívá, maluje a hraje divadlo. Nejdříve učila na klasické škole, cítila ale potřebu více svobody. Dostala se na ZŠ Letohradská, kde se vyučuje podle waldorfské a intuitivní pedagogiky. Stala se třídní učitelkou 1.třídy, kterou tři roky vedla. Paralelně vystudovala tříletý seminář intuitivní pedagogiky. V současné době učí výtvarku na víceletém gymnáziu v Praze.

V sobotu od 14.40 bude mít Pavel Kraemer v sále 2 přednášku o tom, jak si vybrat školu pro Vaše dítě.

O tom, jaké zajímavé školy existují a jak se do nich dostat. Jak poznat, která se hodí k Vám a k Vašemu dítěti?

Krátce načrtnu rozdíly mezi jednotlivými proudy – Montessori, Waldorf, Začít spolu, Svobodná či intuitivní škola. A jak jsou v ČR daleko – v Praze i v regionech. Ukážu výhody a nevýhody soukromých, státních a neoficiálních komunitních škol. Jak jsou drahé, nakolik jsou stabilní či svobodné? Co dělat, když je těžké se do vytoužené školy dostat? Cílem je, abyste jednak odcházeli s pocitem, že si dokážete odpovědět na otázku „jaká škola je vhodná pro moje dítě a moji rodinu?“ a jednak věděli co všechno je třeba udělat pro to, aby se do ní mé dítě dostalo. Dostane se i na některé konkrétní školy, ale můžete se i osobně ptát na stánku inovativního vzdělávání.

Více info na https://program.festivalevolution.cz/

Bookmark the permalink.

Komentáře jsou zakázány.