14.3. O zakládání alternativních a inovativních škol – poprvé v Brně

Mnoho rodičů, které mají své děti v lesních, waldorfských či montessori školkách usiluje o to, aby se jejich děti mohly učit v podobně přátelském a respektujícím prostředí.

Jaké jsou v Brně a okolí možnosti, jak postupovat při založení takové školy?

Jaké jsou se zakládáním zkušenosti? Co to obnáší? Jak je to se zakládáním komunitních, neoficiálních škol, jak je to se školami soukromými? Lze alternativní přístupy realizovat i v rámci státní školy?

První setkání stávajících i budoucích zakladatelů a podporovatelů inovativních škol v brněnském Hubu (od 18 do 21 h) bude věnováno jednak právně-administrativním otázkám, a jednak otázkám budování společné vize a týmu. Zmíněny budou i otázky komumikace s rodiči, hledání učitelů, mentorství a systematického doprovázení škol.

Hosty budou Petra Langášková, předsedkyně spolku při ZŠ Letokruh, Gabriela Ježková, zakladatelka školy Ježek bez Klece, Martina Zitová, ředitelka ZŠ Krasohled a Pavel Kraemer, mentor intuitivních tříd v ZŠ Letohradská a zakladatel Institutu pro podporu inovativního vzdělávání.

Povídání a beseda budou hodně vycházet z praktických zkušeností jednotlivých zakladatelů.Předpokládáme, že všechny témata na prvním setkání nevyčerpáme, a že do léta uspořádáme další setkání.

TADY SE MŮŽETE PODÍVAT NA KRÁTKOU VIDEOUKÁZKU Z PODOBNÉHO SEMINÁŘE V PRAZE.

Počet míst je omezený, proto se hlaste předem na této adrese  – zvolte možnost Brno – Jak založit školu

Vstupné při platbě předem – 250 Kč, na místě 300 Kč (pokud zůstanou volná místa). Pokud by pro vás byla platba překážkou k účasti, napište nám.

PS. Na tuto akci v brněnském Hubu navážeme větší akcí pro spolutvůrce a příznivce inovativního vzdělávání – InoEduFest 1.-2.dubna – byli bychom rádi, kdybyste nám pomohli a dali vědět co nejširšímu okruhu lidí – tady je info o festivalu.

Údaje k placení:

účet u Fiobank – 2400896220/2010 (do poznámky uveďte Brno, Vaše jméno)

Fakturační údaje:

INSTITUT PRO PODPORU INOVATIVNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ z.ú.,

Argentinská 1, 170 00, Praha 7

IČ – 04576241

Bookmark the permalink.

Komentáře jsou zakázány.