10.3. Střední škola jinak – debata s absolventy Sudbury

10.3. Střední škola jinak – debata s absolventy Sudbury

MOŽNOSTI JAK SPOJIT STŘEDOŠKOLSKÉ STUDIUM S DEMOKRATICKÝM VZDĚLÁVÁNÍM UŽ OD MATEŘSKÉ ŠKOLY – PŘÍKLAD A ZKUŠENOSTI JERUSALEM SUDBURY DEMOCRATIC SCHOOL

Seminář se uskuteční ve čtvrtek 10. 3. 2016 od 17:00 do 20:00 hod. v intuitivních třídách při ZŠ Letohradská 1 na Praze 7

Demokratická škola v Jeruzalémě se úspěšně rozvíjí již 13 let a využívá přitom přístup ke vzdělávání používaný školami Sudbury, který se radikálně liší od tradičních vzdělávacích přístupů. Sudbury model vzdělávání je založen na plné důvěře studentům (sami si určují kurikulum bez povinného testování), na plně demokratickém nastavování a vymáhání pravidel (řízení školy kopíruje americký způsob státní demokracie a podílejí se na něm rovným dílem všichni studenti i zaměstnanci školy) a dále na věkovém míchání (v tomto případě 4 – 18 let).

Seminář je určen všem zájemcům o možnosti radikálnějších inovací ve vzdělávání, především bychom uvítali zájemce z řad středoškoláků.

Diskuse se zúčastní tři nedávní absolventi školy: Katherine Leff, Netanel Maeir a Noam Revkin Fenton

Diskusi bude moderovat Vladimír Dobeš, který se zabývá Sudbury modelem vzdělávání a s jeruzalémskou školou dlouhodobě spolupracuje.

Seminář bude tlumočen z angličtiny do češtiny. Tlumočí Pavel Kraemer.

Registrační formulář

Doporučený příspěvek na organizaci: 100-200 Kč, pro středoškolské studenty zdarma

Číslo účtu a kontaktní formulář pro přihlášení najdete v patičce webu.

Na seminář vás za Institut pro podporu inovativního vzdělávání a za vzdělávací společnost Koventina zvou

Pavel Kraemer a Vladimír Dobeš

Medailonky absolventů Sudbury Democratic School Jerusalem, kteří se zúčastní besedy

Noam Revkin Fenton

Noam Revkin Fenton, 21 – do Sudbury Democratic School Jerusalem chodil osm let a absolvoval ji v roce 2012. Dva roky předsedal shromáždění školy. Když mu bylo 15 let, zahájil kampaň naléhající na radnici města, aby v Jeruzalémě vybudovala profesionální skatepark. Skatepark byl otevřen v roce 2014 poté, co municipalita nakonec odsouhlasila investici do tohoto projektu ve výši 2,4 mil. dolarů. V současné době Noam pracuje jako profesionální fotograf pro přední izraelský deník.

Katherine Leff, 20 – po třech letech strávených v Sudbury Democratic School Jerusalem ukončovala tuto školu v roce 2014. Na škole předsedala jejímu shromáždění. Po škole pracovala v rámci civilní služby na izraelském ministerstvu zahraničních věcí. V současné době pracuje druhým rokem v neziskové organizaci, která pomáhá lidem se speciálními potřebami. Po ukončení civilní služby se chce věnovat studiu filmu.

Netanel Maeir

Netanel Maeir, 21 – chodil do Sudbury Democratic School Jerusalem osm let a absolvoval ji v roce 2012. Také předsedal shromáždění školy. Následně pracoval mj. na sociálně orientovaných projektech, cestoval po světě, učil karate a vedl kurzy divadelní improvizace. Netanel má čerstvé zkušenosti z práce pro Sudbury školu v Německu (Sudbury Schule Ammersee).

Bookmark the permalink.

Komentáře jsou zakázány.