1.-3. dubna 2016 InoEduFest Brno a Praha – setkání inovativních škol a školek otevřené veřejnosti

Zveme Vás na setkání věnované zajímavým proudům ve vzdělávání a nově vznikajícím alternativním školám a školkám. Z pestrého programu načerpáte nejen mnoho nových informací, ale i pěkných uměleckých zážitků, zažijete zajímavá setkání s lidmi, kteří úspěšně proměňují naše školství. Důležité je sdílení, navazování nových kontaktů mezi školami, učiteli i rodiči. Pro rodiče je to jedinečná příležitost seznámit se s pestrou nabídkou škol a školek a osobně se seznámit s jejich aktéry.

Kdy a kde:

pátek 1. 4. od 18.00 hodin – sobota 2. 4. do 14.30 hodin v Impact Hub v Brně
sobota 2. 4. od 18.00 hodin – neděle 3. 4. do 15.00 hodin na Praze 7 na ZŠ na Strossmayerově náměstí.

Program:

Svoji účast na festivalu potvrdila řada osobností – Jeroen Moes, Hynek Jína, Peter Živý, Olga Doležalová, Pavel Kraemer, Ivana Málková, Johanna Passerin, Jana Kušíková, Jindřich Monček, Oldřich Hozman a Petr Hájek….

Můžete se těšit na povídání o zkušenostech se zakládáním škol a školek, na Školní příběhy,  na promítání a vyprávění o architektuře alternativních škol, o výuce na druhém stupni a ŠVP, zpěv pro zpěváky i nezpěváky, tanec, hry intuitivní pedagogiky, beseda o vyprávění o svobodných Sudbury školách a o Solviku, povídání  o lesních školkách….

Podrobný program průběžně aktualizujeme na stránkách InoEduFestu.

Děti

Děti jsou na festivalu vítány. Připraven bude i dětský tvůrčí koutek, děti budou mít možnost účastnit se tanečních a výtvarných workshopů.

Stejně jako minule budete mít možnost si prohlédnout nebo koupit zajímavé knihy o nových přístupech k výchově a osobnímu rozvoji z nakladatelství Peoplecom, Dharmagaia, Malvern, Fabula, Sophia a dalších. Můžete si prohlédnout i krásné a smysluplné hračky a učební pomůcky. A v neposlední řadě na Vás čeká dobré jídlo a pití.

Účastnický poplatek:

pro registrované organizace: 1.200Kč (až 4 osoby),
pro registrované návštěvníky: 400Kč / osobu , 600Kč / rodinu s dětmi nebo bez dětí
studenti a důchodci mají slevu 50%
na místě platí návštěvníci 500Kč / osobu, rodiny 700 Kč
studenti a důchodci mají slevu 50%

Pokud by pro někoho výše poplatku byla překážkou účasti, dejte nám vědět, můžete třeba s něčím na festivalu vypomoci. Pokud byste naopak mohli Inovativní vzdělávání podpořit i vyšší částkou, budeme rádi.

Pro koho:

inovativní školy, školky, vzdělávací organizace, zajímavé komunitní projekty
rodiče a prarodiče, studenti, učitelé a odborná veřejnost

Jak:

Pro školy probíhá registrace do pátku 4. 3. 2016, pro návštěvníky do 15.3.2016. Již teď můžete vyplnit registraci (pokud jste již formulář vyplňovali a nechcete ho měnit, napište nám) :

Zkrácený formulář pro školy / školky / organizace, které už na InoEduFestu byly

Formulář pro školy, školky a organizace Praha

Formulář pro školy, školky a organizace Brno

Jednotlivci se mohou přihlásit přes tento registrační formulář. Číslo účtu a fakturační údaje naleznete níže na této stránce.

Těšíme se na vás.

Pavel Kraemer a Jana Kočí

za přípravný tým

PS. Pokud byste rádi byli informováni o nových zajímavých přednáškách a seminářích, knihách, textech a videích z oblasti inovativního vzdělávání, přihlaste se k odběru newsletteru.

PS.Ti z Vás, kteří jste nebyli na podzimním festivalu, se můžete podívat na krátký sestřih a videozáznamy tří besed:

Vize a realita svobodné školy

Tvoříme školu pro dospívající

Střet ideálů v alternativním školství

Bookmark the permalink.

Komentáře jsou zakázány.